Kapcsolat.
A Parketta-Horváth Bt. 1997-ben alakult, parkettás munkák kivitelezésére.
A Parketta-Horváth Bt. fenti cég és kapcsolati adatai a cég alapítása óta változatlanok. Megítélésünk szerint ez minden, köztük parkettás vállalkozás megbízhatóságának egyik záloga.
További honlapjaink:
parkettacsiszolas.com parkettacsiszologepek.hu
A cég székhelye Budapesten található, így munkáink legnagyobb részét Budapesten és vonzáskörzetében végezzük. Nagyobb megrendeléseket országosan teljesítünk!
Szívesen dolgozunk az ország bármely pontján, szívesen adunk árajánlatot bárhová. Néhány munkánk helyszíne a teljesség igénye nélkül, többek között:
Debrecen Tiszakeszi Visegrád Tiszatarján Dunaújváros Ecser Biatorbágy Békés
Egy pár kérdés-válasz párost összegyűjtöttünk a korábbi levelezéseink alapján önnek:
(Gyakran ismétlődő kérdések)
Mi legyen előbb a festés vagy a parketta csiszolás?
A festés. A karban tartott parketta-csiszológépek képesek a csiszolatport olyan mértékben elszívni, hogy a levegőbe kerülő minimális por a falakban nem okoz kárt. A legjobb sorrend a tapasztalataim szerint azonban több lépcsős.
A Festő kezd és teljesen készre festi a lakásban azokat a részeket, ahol nem lesz parketta csiszolás. Azokban a parkettás helyiségekben, ahol parketta csiszolás is lesz, az utolsó réteg festést elhagyja. A Parkettás jön és csiszol, lakkoz és fellécez. A Festő vissza jön és a fal és a szegőléc közötti hézagokat kitölti akril fugázóval. (A fal és a léc között mindig van legalább 1-2mm hézag, mert a fal soha nem tud tökéletesen egyenes lenni.) Végül a Festő készre fest.
Mennyire zajos a parketta csiszolás?
Ez egy nagyon zajos tevékenység! Célszerű a szomszédokat tájékoztatni a munkálatok kezdetéről és befejezéséről a parkettás megérkezése előtt pár nappal. Társas házakban ezért a parketta csiszolás szombaton csak előzetes egyeztetés után, vasárnap egyáltalán nem javasolható.
A társas házakban létezik egy házirend. A házirendben meghatározottak figyelembe vételével kell a csiszolást elvégezni. Előfordult olyan eset, hogy volt olyan megkötés, hogy zajos tevékenységet délelőtt 10-12 között, illetve 14-16 óra között lehetett végezni.
Az ilyen megkötéseket kérem előre jelezni.
Mikor lehet használatba venni a parkettát?
Gyakorlatilag már másnap, viszont óvatosan! Már a közép kategóriás vízbázisú lakkok is másnapra annyira kikeményednek, hogy kíméletes használatra már alkalmasak. A teljes keménységet viszont csak 15 nap után érik el.
Mekkora áramerősségre van szükség a parketta csiszolásnál?
A parkettacsiszoló-gépek tervezésénél figyelembe veszik, a lakásokban lévő elektromos hálózat méretezését. Így ezek a gépek gond nélkül használhatók egy olyan lakásban, ahol a mai igényeknek megfelelő elektromos hálózat van. Természetesen előfordulnak olyan lakások is, ahol öreg és alul méretezett biztosítékok vannak. Ezekben a lakásokban célszerű a parketta csiszolás előtt a hálózatot átnézetni. Áramigényünk 220Volt és 16Amper, ami szinte minden lakásban rendelkezésre áll. Amennyiben ez nem áll rendelkezésre, kérem előre jelezni, mert fenntartunk egy olyan gépparkot, melynek áram igénye 220Volt és 10 Amper. Ezeknek a gépeknek viszont alacsonyabb a csiszolási teljesítménye, így ebben az esetben a parketta csiszolás ideje is megnő.
Milyennek kell lenni a készre lakkozott parkettás felületnek, amelyet vízbázisú lakkal lakkoztak?
Az elmúlt évben gyakran kérdezték ezt meg telefonon. Az volt az észrevétel, hogy a kész munka kézzel érezhetően érdes maradt. A parkettás azt mondta, hogy ennek ilyennek kell lennie, a vízbázisú lakkok ilyenek. Ez csak részigazság. Akkor ilyen, ha az első lakkrétegek felhordása és száradása után, másnap vizsgáljuk a felületet. Ekkor a lakkban lévő víz a fának a rostjait “felhúzza” és kikeményedés után ez adja az érdes tapintást. Az így elkészült munka egy bizonyos árszint alatt akár késznek is mondható, de egy korrekt ár mellet ennek a munkának a lakkozása csak félig van kész! Továbbá az ilyen szakaszban befejezett lakkozás tartóssága csekély, a síkból kiemelkedő rostokról a lakk pár hónap után lekopik és a parketta védtelenné válik a felmosóvízzel szemben. Az ilyen munkát egy köztes csiszolással és egy újabb lakkréteg felhordásával kell befejezni!